מצברים לג’יפים ולרכבי שטח

//מצברים לג’יפים ולרכבי שטח

מצברים לג’יפים ולרכבי שטח

רכבי שטח או ג’יפים זקוקים למצבר לרכב חזק ואיכותי כדי לבצע את תפקידם היטב. איך בוחרים מצבר לרכב המתאים לג’יפ?

ישנם שני סוגי אנשים: כאלו המחזיקים בג’יפ כי הם אכן חובבי טיולים וטבע ומרבים לצאת לשטח עם הג’יפ שלהם והסוג השני הוא זה שמחזיק ברכב שטח כדי לעשות רושם על הסביבה. לא משנה מה הסיבה שאתם בעלים של רכב שטח, אין ספק כי חשוב לכם לשמור על הג’יפ שלכם ולתחזק אותו היטב. חלק מתחזוקה וטיפול ברכב שטח דורש מצבר לרכב שיהיה מתאים לג’יפ שברשותכם.

מה מיוחד בג’יפ או רכב שטח?

רכב שטח או כפי שהוא מכונה – “ג’יפ” הוא רכב המיועד לנסיעה בדרכים שאינן סלולות. על מנת שיהיה בעל יכולת נסיעה בשטח צריך שיהיו לו מספר תכונות:

הנעה כפולה– בנסיעה בשטח קורה פעמים רבות שבמהלך הנסיעה מאבדים חלק מהגלגלים את האחיזה שלהם בקרקע ולכן בשביל שיהיה ניתן לנסוע בשטח, הנעה כפולה היא חובה.

דיפרנציאל– הדיפרנציאל מבטל את עצמאותם של כל זוג גלגלים ודואג שכל הגלגלים יסתובבו במהירות זהה- תכונה חשובה לנסיעה בשטח.

מכלולים חזקים ומיגונים-חלקיו של רכב שטח מחוזקים ומוגנים יותר מרכב המיועד לנסיעה בכביש.

חטיבת כוח– המנוע ברכב שטח וכן גם תיבת ההילוכים ותיבת העברה חזקים ובעלי כוח גדול יותר בהשוואה לרכב רגיל.

צמיגים ומתלים– גלגלים של רכבי שטח מתאפיינים בצמיגים גדולים במיוחד וכן במתלים שהם למעשה מוטות וקפיצים המחוברים לגלגלי הרכב ומסוגלים להיפתח למרחק ארוך.

מצברים לרכב לג’יפים ולרכבי שטח

מצבר לרכב שטח חייב להיות מתאים לכוח ולהספק אותו הרכב דורש. מצברים לרכב באופן כללי צריכים להיות מתאימים לרכב בו הם מותקנים ולכל דגם יש את המצבר המתאים לו הוא זקוק.

מצברים לרכב ג’יפים חשוב להתאים במיוחד. חטיבת הכוח של ג’יפ דורשת חוזק רב יותר משל רכב רגיל, הן מבחינת החוזק המכני והן מבחינת הביצועים ולכן חשוב לשים דגש גם על התאמה של מצבר לרכב שלא תמצאו את עצמכם חלילה תקועים בשטח עם מצבר מת.

מצבר לג’יפ ולכל רכב צריך להתאים לדגם הספציפי של הרכב.

By | 2018-06-20T11:04:09+00:00 יוני 19th, 2018|בלוג מצברים|