מצברים למשאיות ? לנסוע בבטחה עם כל משא!

//מצברים למשאיות ? לנסוע בבטחה עם כל משא!

מצברים למשאיות ? לנסוע בבטחה עם כל משא!

משאיות, בדיוק כמו כל כלי רכב אחר, זקוקות לאפשרות הנעה מתאימה, או במילים אחרות – הן צריכות מצברים מתאימים. מצברים למשאיות אמורים להעניק למשאיות את האפשרות ליהנות מן המערכת החשמלית שלהם, החל מיכולת ההנעה של הרכב ועד לנורות הפועלות בלוח המחוונים. חלקים רבים מכל כלי רכב מופעלים באמצעים חשמליים ? חלונות חשמליים, מזגן ואוורור ברכב, רדיו ואבזרי מוסיקה אחרים, וכן הלאה. חשוב מאד להתאים מצברים למשאיות, על מנת שהמשאית תוכל לפעול היטב בכל שלב של הנסיעה.

מצברים למשאיות

מצברים למשאיות עשויים בעיקר משילוב של עופרת, חומצה גופריתית ומים. השילוב הזה יוצר זרם חשמלי, אשר מועבר על ידי המצבר אל החלקים החשמליים של כלי הרכב, ומאפשר להם לפעול. ללא מצבר, אף כלי רכב אינו יכול לפעול כלל, ההנעה הראשונית של כלי הרכב חשמלית גם היא, כך שללא מצבר, אין אפשרות הנעה. מצברים למשאיות דומים כמעט בכל למצברים של כלי רכב אחרים, והם נבדלים ממצברים של רכבים פרטיים בעיקר בגודלם. מצברים למשאיות צריכים להיות גדולים ומאסיביים, על מנת לאפשר למשאית הגדולה והכבדה לפעול היטב. מצברים למשאיות הם בדרך כלל מצברים בעלי מתח חשמלי של בערך 1000 אמפר – כפול מגודלם של מצברים לכלי רכב פרטיים.

מצברים למשאיות ? תחזוקה

חשוב מאד לתחזק היטב מצברים למשאיות, על מנת לאפשר למשאית לנסוע ולפעול לאורך זמן ללא תקלות. את המצבר יש למלא במים אחת לתקופה, במידת הצורך. חשוב מאד לנקות את המצבר באמצעות מים, על מנת למנוע הצטברות של חלודה אשר גורמת לנזק בלתי הפיך למצבר. בנוסף, כמובן, בכל יציאה מן המשאית חשוב לכבות את החלקים החשמליים של המשאית, על מנת למנוע מן המצבר להתרוקן כאשר המשאית כבויה ואינה בשימוש. מומלץ מאד גם לערוך בדיקות תקופתיות של מצברים למשאיות במוסך, על ידי חשמלאי רכב, על מנת לוודא מעל לכל ספק את התקינות של המצבר. כאשר יש צורך בהחלפה של מצברים למשאיות, חשוב לרכוש את המצבר החדש במקום אמין ומקצועי, אשר מעניק אחריות מלאה על המצבר החדש.

0/5 (0 Reviews)
By | 2018-06-20T10:53:20+03:00 מרץ 20th, 2018|בלוג מצברים|
דילוג לתוכן