מצברים לרכב ולאופנועים

//מצברים לרכב ולאופנועים

רכיבה על אופנוע היא אחת החוויות המהנות ביותר עבור כל רוכב. מה כדאי לדעת? איזה מצבר הכי מתאים?

אופנוע הוא כלי רכב דו גלגלי הקיים כבר שנים רבות ופופולרי מאוד במדינות רבות בעולם. הוא בעצם כלי התחבורה הנוח ביותר לתנועה בעיר: חסכוני מאוד בדלק, לא נתקע בפקקים המטרידים ומאפשר מעבר מהיר בין ערים פקוקות ועמוסות. חווית הנסיעה ברכב דו גלגלי, החשוף לרוח ולאוויר לא דומה לנסיעה רגילה ברכב ויכולה להיות מהנה ומרגשת עבור הרוכב לראשונה.

עם כל זאת, חשוב לזכור גם את עניין בטיחות הנסיעה באופנוע, נושא בעייתי ורגיש. לעומת הרכבים הנפוצים בכביש שיציבותם ועמידותם משמשת גם לאמצעי הגנה מפני פגיעות ותאונות, אצל האופנוע הרוכב חשוף לפגיעות ובכל התנגשות קלה עלול להינזק רבות ולהיפגע מהסביבה.

אחזקת אופנוע

עלותו של האופנוע יחסית לרכב היא זולה ביותר ועניין ביטוח האופנוע הוא הגורם המייקר את האחזקה, אך יתרון הקלילות בשימושו מושכת רבים לרכישת אופנוע. רוכב האופנוע מוצא בקלות חנייה גם בערים הסואנות והעמוסות ומזהם הרבה פחות את הסביבה בפליטת הגזים של האופנוע, אך אמנם הוא יכול לשאת רק שני רוכבים, בשונה מרכב משפחתי רגיל.

חלקי האופנוע לא נחשבים ליקרים במיוחד לעומת רכבים אחרים, אך לצערנו מעורבים בתאונות רבות ולכן נזקקים להחלפה רבה של חלקיהם. כמו כן, כדאי לשמור על תקינות המצבר, להימנע מהפתעות של אופנוע שלא מניע ולוודא לעיתים שמיכל המים מלא ולא התייבש.

בבחירת אופנוע כדאי להתייחס לחוזק המנוע, לעמידות החלקים מפני פגיעה וליציבותו. אופנועים בעלי מנוע חזק יפגינו ביצועים טובים בתנאי דרך שונים, אך צריכת הדלק צריכה גם להילקח בחשבון.

מצברים לאופנוע

בתחזוקת האופנוע, צריך להתייחס גם לעולם המצברים לרכב, חשוב לשמור על מצבר איכותי לאופנוע שלכם. על מנת לשמור על כוחו הרב של האופנוע ועל ביצועיו הטובים ולמנוע ממנו לשבוק חיים במהרה, מומלץ לרכוש מצבר לרכב רק ממוסך אמין שיתאים עבורכם את המצבר הטוב ביותר לאופנוע. בדרך כלל מומלץ לבחור מצבר לרכב תוצרת שנפ שנחשב נפוץ ביותר וידוע כמצבר טוב ואיכותי.

0/5 (0 Reviews)
By | 2018-06-19T12:57:17+03:00 מאי 19th, 2017|בלוג מצברים|
דילוג לתוכן