מצבר לרכב / מצברים לרכב ג’יפים

//מצבר לרכב / מצברים לרכב ג’יפים

מצבר לרכב / מצברים לרכב ג’יפים

ג’יפים – רכבים רמה אחת מעל! למרות שהג’יפים דומים לכלי הרכב הרגילים ומצוידים כמוהם במנוע, מצברים לרכב, ושאר מפרט טכני, הג’יפים מעוצבים בצורה שתאפשר לקחת את כלי הרכב האלו עד לקצה.

הג’יפים הם רכבי שטח שיוצרו במקור עבור צבא ארה”ב בתקופת מלחמת העולם השנייה. לאחר מכן, החלו בייצור דגמי הרכב עבור הסביבה האזרחית. חברת ג’יפ הייתה ההוגה והמייצרת של דגם הג’יפ הראשון. מאז ואילך , נהוג לכנות את רכבי השטח בשם ג’יפים.

מאז ועד היום התבססו הג’יפים ככלי רכב פופולריים ושימושיים מאד ומשמשים הן כרכבי שטח בדרכים משובשות ובלתי סלולות כמו למסלולי טיולים בטבע, והן כסמל ליוקרה ומעמד.

רוב חברות הרכב בימינו מייצרות גם דגמים של רכבי שטח. הג’יפ בעל מבנה מסיבי יותר מכלי רכב רגיל, הגלגלים שלו מיועדים לנסיעה בדרכי שטח קשים, ויש לו תיבת הילוכים מיוחדת להתמודדות עם עליות קשות, חול טובעני וכן הלאה. לג’יפים יש מצבר לרכב שמותאם להם ספציפית ונועד לספק את האנרגיה הדרושה לג’יפ, שכאמור שימושו שונה מכלי רכב רגיל.

עבור טיולי שטח, קיימים מספר סוגים של ג’יפים, ישנם קטנים וקומפקטיים יחסית, וישנם מסיבים ביותר. ג’יפים של חברות כמו יונדאי או סוזוקי מיוצרים עבור חובבי טיולים, אך כיוון שהם קטנים יחסית, יכולת הביצוע שלהם עדיין מוגבלת ולא ניתן ממש ‘להשתולל’ איתם. לעומת זאת, בג’יפים כמו לנד רובר דיפנדר או טויוטה לנד קרוזר, מדובר ברכבי שטח מסיבים, עוצמתיים וענקיים שאיתם ניתן להגיע לביצועי שטח מרשימים ביותר. כמובן שלכל ג’יפ יתאים מצבר לרכב מדגם שונה.

הג’יפים מהווים גם סמל סטטוס. כך שניתן להיתקל בהם לא רק במסלול אתגרי בלב יער או במעבר בין דיונות, אלא גם במרכז העיר. ג’יפים כאלו לרוב יאובזרו בהתאם ובצורה יוקרתית. מדובר בג’יפים מייצור של חברות כמו מרצדס או אאודי לדוגמה. גם בג’יפים אלו ניתן להגיע לביצועי שטח מרשימים, אך לרוב הם משמשים כסמל למעמד מסוים. בעל ג’יפ שכזה לא ישמח בהכרח ללכלך אותו בחול ובוץ ולסכן אותו בשריטות.

חשוב לציין כי המפרט של הג’יפים הוא כמו של רכבים, רק מותאם לגודל, עיצוב ויכולות העבירות שלהם. כך למשל מדובר בהתאמה של תיבת ההילוכים, בהתאמה של מצברים לרכב, הצמיגים ועוד.

אם ברשותכם כסף ורוח הרפתקה, או לחילופין אתם אוהבים את תחושת העוצמה והיוקרה המתלווה לג’יפ, גם אתם מוזמנים ליהנות מיתרונותיהם של הג’יפים.

By | 2018-06-19T11:04:33+00:00 יוני 19th, 2018|בלוג מצברים|