על רכבי שטח ומצברים

//על רכבי שטח ומצברים

על רכבי שטח ומצברים, אם יש לכם רכב שטח אתם בוודאי אוהבים לטייל, ליהנות מהטבע ומהאוויר ואולי סתם להשוויץ בכביש. בכל מקרה חשוב שתדעו כמה דברים בנוגע למצברים לרכבי שטח.

רכב שטח בהגדרתו המקצועית הוא כלי רכב המיועד לנסיעה בדרכים שאינן סלולות: מדבריות, דיונות של חול, שבילי עפר, וואדיות וכד’. ישנם רכבי שטח שאינם מתאימים כלל לנסיעה על כביש והם מיועדים לשטח בלבד, אולם כיום רובם של רכבי השטח מסוגלים לנסיעה בטוחה ויעילה גם על כבישים סלולים וגם בדרכים שאינן סלולות. כיום שימוש ברכב שטח הפך לטרנד ולא רק חובבי טיולים וטבע משתמשים בו אלא הוא גם משמש כרכב גדול עבור משפחות, או עבור מי שרוצה לעשות רושם בכביש.  כתוצאה מכך החברות המציעות רכישה של רכבי שטח כל הזמן מתחדשות ועושות שיפורים בכלי הרכב והפיתוח הטכנולוגי בתחום מתקדם ומתפתח ללא הפסקה.

לא חשובה הסיבה שיש לכם רכב שטח בכל מקרה מן הסתם חשוב לכם לתחזק אותו לשמור עליו ככל האפשר. חלק מתחזוקה של רכב שטח כולל שימוש במצברים לרכבי שטח.

מה חשוב לדעת על מצברים לרכבי שטח?

רכב שטח אינו שונה מכל כלי רכב אחר הדורש מצבר לצורך תפעולו וכמו שכל רכב אחר צורך התאמה של המצבר לדגם הרכב הספציפי גם רכב שטח דורש את שלו. חשוב מאוד להחליף ולטפל במצבר רק אצל מומחים בדבר ולא להתפתות לגשת למוסך הקרוב. ברוב המקרים המוסכניק שלכם אינו מבין גדול במצברים והוא יתאים עבורכם מצבר לפי מה שיש לו כרגע במלאי במוסך. מצבר צריך להתאים לרכב מבחינת האמפר לו הוא זקוק לצורך תפעולו ומבחינות נוספות, חשוב לבדוק בספר הוראות הרכב ובכל מקרה להתייעץ עם איש מקצוע.

התאמת מצברים לרכבי שטח לאקלים הישראלי

ישנם דגמים שונים של מצברים שאינם מתאימים למזג האוויר בארצנו הקטנטונת והחמה. מצברים עם ריכוז חומצה גבוה אינם מתאימים ולכן חשוב לרכוש מצבר בעל ריכוז חומצה נמוך שאינו מהווה סיכון בתנאי האקלים סביבנו ובפרט אם אתם זקוקים למצברים לרכבי שטח, אתם לא רוצים למצוא את עצמכם תקועים באמצע השטח, בשום מקום בעקבות בעיות במצבר.

מצברים לרכבי שטח כמו לכל כלי רכב, חשוב מאוד להתאים לדגם הרכב.

By | 2018-06-20T11:14:08+00:00 יוני 20th, 2018|בלוג מצברים|